Centrum aktywnego wypoczynku KOSZAŁKOWO

Ośrodek KOSZAŁKOWO - Wieżyca  to całoroczny ośrodek rekreacyjny a zarazem największy na Pomorzu ośrodek narciarski, który oferuje nie tylko możliwość uprawiania sportów zimowych ale także jest celem rekreacyjnych wypraw rodzinnych. Oferuje 60 miejsc noclegowych we własnym pensjonacie zlokalizowanym na terenie ośródka – w dobrze wyposażonych pokojach 2 – 3 osobowych, apartamentach 4, 6 i 8 – osobowych oraz w domkach - wszystkie z pełnym węzłem sanitarnym, TV, radiem i Wi-Fi. W ofercie są również pokoje z kominkiem oraz tarasem z którego rozciągają się niepowtarzalne widoki.

Zimą do dyspozycji są dwa stoki narciarskie z ośmioma wyciągami, w tym uwielbiane przez wszystkich, a szczególnie przez dzieci „dętki” - snowtubing; 4 wyciągi orczykowe, z których jeden jest umiejscowiony na mniejszym stoku, z myślą o początkujących narciarzach. Na terenie ośrodka funkcjonuje szkoła narciarska wraz z przedszkolem narciarskim posiadającym własny wyciąg i karuzelę śnieżną. Stoki są profesjonalnie przygotowane: naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Do dyspozycji gości są dwie wypożyczalnie sprzętu do uprawiania narciarstwa i snowbordu dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Codziennie nad wypoczywającymi na stokach czuwają profesjonalni ratownicy medyczni.

Do dyspozycji gości jest obszerna oferta gastronomiczna, na którą składa się restauracja „Biały Miś”, pizzeria „Gawra” oraz 4 punkty małej gastronomii.

W trakcie pozostałych części roku - wiosną, latem oraz jesienią wszyscy mogą  wypoczywać w tym obiekcie aktywnie i na sportowo. Obiekt promuje  typowo "górskie" dyscypliny jak moutainboard czy "górskie" trójkołowce. Można tam pobawić się kulą zorbową i skorzystać z zabawy w kulach wodnych. Park zabaw dla dzieci wyposażony jest  w trampoliny, kule wodne i w wielką dmuchaną zjeżdżalnię oraz plac zabaw dla małych dzieci.

Koszałkowo leży w bezpośrednim sąsiedztwie wielu oznakowanych szlaków rowerowych, konnych lub pieszych czy też wodnych. Duże kompleksy leśne pocięte siecią dróg gruntowych, drogi śródpolne oraz szlaki wodne na okolicznych jeziorach i rzekach zachęcają do uprawiania turystyki lądowej jak i wodnej. Obiekt współpracuje również z okolicznymi stadninami koni, wypożyczalniami sprzętu wodnego, a sam posiada wypożyczalnie rowerów oraz kijków Nordic Walking.

Aplikacja

Zwiedzaj Szwajcarię Kaszubską z naszą aplikacją! Dostępna na Google Play i App Store.

application